(Čeština) Hodnocení zaměstnanců

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Hodnocení je u mnoha manažerů i zaměstnanců bráno jako ztráta času, která nezvyšuje výkonnost ani motivaci hodnocených. Ale opak je pravdou.

K čemu nám vůbec hodnocení slouží? Jak jej dostatečně využívat?

Hodnocení je kontrolní prvek výkonnosti a vede ke vzájemnému sladění představ o plnění pracovních úkolů a cílů. Dále slouží k odměňování podle kvality a přínosu práce a k identifikaci vzdělávacích a tréninkových potřeb.

Vyhráno mají v těch společnostech, kde již dlouhodobě ví, kam směřují. Vedou je dlouhodobé cíle, které jsou dobře nastaveny a postupně se člení na roční cíle pro manažery, dále na jednotlivá oddělení a z nich až na úroveň samotných zaměstnanců.

Jedním z několika možných způsobů, jak hodnotit končící rok je stanovení KPI firmy, oddělení, zaměstnance v systému Balanced score card a jejich vyhodnocování na podnikové úrovni, úrovni útvarů a jednotlivých zaměstnanců.


Pomáháme firmám, majitelům, manažerům stanovit KPI firmy a tyto rozčlenit na nižší úrovně. Nabízíme poradenství a konzultace ohledně hodnocení.

A nás zajímá: Máte stanoveny své cíle? Jste pro jejich splnění hodnoceni? Těšíte se na své roční hodnocení?

Nakonec máme dotaz konkrétně pro HR manažery: Pracujete s hodnocením zaměstnanců nebo u Vás probíhá pouze formálně?